wtorek, 17 stycznia 2017

Pierwsze kroki

Cześć :)

Dzisiaj będziecie mogli dowiedzieć się, jak wykonać makijaż krok po kroku, zaczynając od najważniejszego, czyli przygotowania cery.

Chociaż na codzień możemy tego nie dostrzegać, najważniejszym krokiem przy wykonywaniu makijażu jest przygotowanie twarzy do nałożenia kosmetyków. Stanowi to najlepszą bazę pod makijaż i daje wiele korzyści, takich jak polepszenie się stanu skóry. Kosmetyki nakładane bezpośrednio na skórę mogą mieć na nią negatywny wpływ, dlatego do oczyszczania cery polecam jak najbardziej naturalne produkty sprawdzonych marek. U mnie są to niezastąpione Ziaja i NIVEA.

Dziewczyny! Dokładne mycie twarzy przy pomocy odpowiednio dobranego środka, niekoniecznie drogiego, to pierwszy krok do perfekcyjnej skóry. A mycia żaden krem, nawet ten najdroższy, niestety nie zastąpi :)

Należy pamiętać o tym, aby każdorazowo tonizować cerę, szczególnie gdy w grę wchodzi tłusta lub mieszana (taka, jak moja :)). Pozwoli to usunąć nadmiar sebum i znormalizować skórę (coś więcej w tym temacie może w przyszłości :))


Makijaż najlepiej wykonywać od oczu i brwi, ponieważ pigmenty z cieni mogą się osypywać (te z Sephory uwielbiają się osypywać) i przyklejać do podkładu. Nieestetyczne i niewygodne. Wydaje się proste? Polecam się rozejrzeć ile koleżanek ma cienie na oczach i pod nimi :)
Gdyby ktoś zapytał mnie o moją obsesję, zdecydowanie byłyby to BRWI. Zajmowanie się nimi to moja ulubiona poranna czynność, przy której używam tylko sprawdzonych produktów, o czym więcej tu KLIK!

Brwi nie wymagają zbyt wiele pracy, na codzień wystarczy nanieść na nie trochę cienia ściętym pędzlem. Jeśli chcemy je mocniej podkreślić, nakładamy pędzelkiem pomadę do brwi, starając się nie  przerysować włosków, następnie wypełniamy całość. Później przy pomocy żelu do brwi zaczesujemy je całe. W zasadzie, żel do brwi jest ważniejszy. Jeśli ktoś ma ładny kształt brwi, pozwoli je utrzymać na miejscu, by wyglądały na zadbane.

Polecam uważać na to, by nie obrysowywać brwi. Natura często wie co robi, daje nam brwi o tej szerokości jakie powinny być, często zmiana tego na własną rękę może być tragiczna w skutkach ;)


W kwestii oczu, zawsze zaczynamy od bazy pod cienie, która sprawi, że nie będą się rolowały na załamaniach powiek. Zasadniczo, tu panuje ogromna dowolność, na której ogarnięcie przyjdzie jeszcze czas! Bo zdecydowanie będzie go potrzeba dużo więcej ...Jeśli jednak miałabym wybrać jedną podstawową poradę, to byłoby to uważne podkreślanie rzęs. Oczywiście, są one jednym z największych kobiecych atutów, więc nic w tym złego, że niektórzy je doklejają czy nawet przedłużają w salonach kosmetycznych. Jednak posklejane, nie daj Boże odklejające się rzęsy z resztkami kleju na powiece potrafią poważnie zepsuć cały efekt. Dlatego lepiej zainwestować w dobrą kosmetyczkę lub odżywkę (dla nieuczulonych polecam Long 4 Lashes, którą możecie znaleźć TU).


Teraz najważniejsze - makijaż, nawet ten najmocniejszy, będzie się dobrze prezentował, jeśli zastosujemy się do prostej zasady, mianowicie: szyja i twarz są zbyt blisko siebie, by różnić się odcieniami. Nie można dać się nabrać na filmiki z bollywoodzkimi makijażami czy na zdjęcia - to zwykle efekt pracy światłem, kamerą, efektami i nałożenia ogromnych ilości makijażu tak, by wyraźnie było widać jego elementy. Ważne jest, by każdy makijaż na koniec zmatowić, ponieważ świecąca się skóra wygląda po prostu na grubszą i jest mniej estetyczna.


Mam nadzieję, że udało mi się nikogo nie zanudzić i w miarę konkretnie opisać podstawy podstaw, a w następnym artykule znajdziecie najpopularniejsze błędy, które wiele z nas popełnia.
Motto na dziś? Pamiętajmy o dokładnym myciu twarzy!

Pozdrawiam,
Agata Rączka


Wszystkie przedstawione zdjęcia zostały zapożyczone z tej strony klik (którą szczerze uwielbiam) i absolutnie nie są moją własnością, a już napewno nie moim dziełem :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz